Поздравляем с Днем учителя!

Дата: 21 октября 2015 в 15:30, Обновлено 5 сентября в 21:40
Автор: Равко А. С.

План работы попечительского совета

Состав попечительского совета

Положение о попечительском совете Князевской средней школы

КОНТАКТНЫЕ ТЕЛЕФОНЫ

РАСЧЁТНЫЙ СЧЁТ https://content.schools.by/gimnazia-knazevo/library/РАЗЛІКОВЫ_РАХУНАК.docx

30.08.2019 г. Набліжаецца 1 верасня. Школа гасцінна раскрые свае дзверы насустрач вучням, якія прыйдуць у адрамантаваныя, утульныя класы. У тым, што школа своечасова і якасна падрыхтавана да новага навучальнага года, ёсць заслуга і папячыцельскага савета. Дзякуючы супрацоўніцтву паміж папячыцельскім саветам і бацькамі, апошнія сталі спонсарамі для набыцця неабходных матэрыялаў для правядзення касметычнага рамонту школьных памяшканняў.

14 лютага ў Князеўскай СШ адбылося пасяджэнне ініцыятыўнай групы папячыцельскага савета. Слухалася пытанне аб арганізацыі і правядзенні касмятычнага рамонту школы.

Вычтупіла Кузьміч С.І., старшыня папячыцельскага савета. Яна прапанавала рэкамендаваць бацькам прадаставіць фарбу і будаўнічыя матэрыялы для рамонту школы. Рудая А.М. прапанавала рэкамендаваць бацькам аказаць дапамогу ў правядзенні рамонту школьных кабінетаў.

6 лютага 2018 года ў Князеўскай СШ адбылося пасяджэнне ініцыятыўнай групы папячыцельскага савета. На ім было разгледжана пытанне аб аказанні дапамогі ў арганізацыі і правядзенні свята, прысвечанага Дню абаронцы Айчыны.

У ходзе пасяджэння вырашана аказаць дапамогу ва ўпрыгожванні актавай залы да свята.

Рачок Т.І., сакратар папячыцельскага савета, прапанавала рэкамендаваць педагогу-арганізатару школы разам з вучнямі наведаць і павіншаваць са святам былога настаўніка школы Стаўпца І.Ц.

Акрамя гэтага было вырашана аказаць дапамогу ў прыбіранні тэрыторыі вакол помніка загінуўшым воінам, які знаходзіцца ў парку аг.Князева.

У рамках пераднавагодняй акцыі "Нашы дзеці", якая стартавала 11 снежня, на рахунак школы паступілі спонсарскія сродкі ў памеры 200 бел.руб. З гэтай нагоды было сабрана пасяджэнне папячыцельскага савета. Было вырашана грошы накіраваць на набыццё салодкіх пачастункаў для вучняў школы.

За 2017 год было израсходовано 1934,30 руб на реализацию проекта "Крамяніцкі вузельчык" И 200 руб на проведение новогодних празников для учащихся школы.

За 2015/2016 учнебный год было израсходовано 90.0 руб на укрепление материально-технической базы.

Яшчэ ў лістападзе прайшло пасяджэнне ініцыятыўнай групы папячыцельскага савета. На павестцы дня разглядалася пытанне аб аказанні дапамогі ў падрыхтоўцы школы да Навагодніх святаў.

Казанцава Марына Антонаўна прапанавала аказаць дапамогу ва ўпрыгожванні школы да Навагодніх святаў. Усе прысутныя пагадзіліся з гэтай прапановай.

Рачок Таццяна Іванаўна выступіла з прапановай рэкамендаваць работнікам педагагічнага калектыву і бацькам прыняць удзел у прадстаўленні школы ў дзень агляду ўстаноў.

Амшарук А.Р. прапанавала свой удзел у тэатралізаваным прадстаўленні на Навагоднім ранішніку.

Валюк Святлана Пятроўна прапанавала сваю дапамогу ў арганізацыі і адкрыцці Майстэрні Дзеда Мароза.

Рачок Таццяна Іванаўна ўнесла прапанову рэкамендаваць бацькам набыць электрычныя фанарыкі для ўпрыгожвання школы да конкурсу-агляду ўстаноў.

Усе члены пасяджэння пагадзіліся з унесенымі прапановамі.

24 студзеня 2017 г. ў Князеўскай сярэдняй школе  адбылося пасяджэнне агульнага сходу папячыцельскага савета.

Старшыня папячыцельскага савета Кузьміч С.І. пазнаёміла з пастановай Міністэрства адукацыі РБ   «О внесении дополнений и изменений в постановление Министерства образования Республики Беларусь от 25 июля 2011 года №146» і прапанавала зацвердзіць Палажэнне аб папячыцельскім савеце згодна з дапаўненнямі і зменамі ў пастанове Міністэрства адукацыі РБ ад 25 ліпеня 2011 года.

Адзінагалосна рашылі зацвердзіць Палажэнне аб папячыцельскім савеце згодна з дапаўненнямі і зменамі ў пастанове Міністэрства адукацыі РБ ад 25 ліпеня 2011 года.

У гэты ж дзень адбылося пасяджэнне ініцыятыўнай групы папячыцельскага савета. На ім былі разгледжаны пытанні, якія датычацца гаспадарчай дзейнасці  школы.