Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Голосование
Як вы лічыце, якія прадметы на ІІІ ўзроўні атрымання сярэдняй адукацыі (старэйшае звяно) неабходна разглядаць як профільныя.
Голосование
Як вы лічыце, ці створана ў школе аснова для арганізацыі профільнага і дапрофільнага навучання.
Голосование
Ці лічыце Вы, што наяўнасць факультатыўных заняткаў з'яўляецца асновай пры дапрофільнай падрыхтоўцы вучняў старэйшага звяна.
Голосование
Ці задавальняе Вас якасць правядзення факультатыўных заняткаў настаўнікамі-прадметнікамі?

Дата: 23 января 2014 в 15:46, Обновлено 8 августа 2017 в 11:29

Образовательный процесс. 2017/2018 учебный год

В разделе портала adu.by размещены:

• Типовой учебный план общего среднего образования на 2017/2018 учебный год;
  • инструктивно-методические письма Министерства образования Республики Беларусь к началу 2017/2018 учебного года;
  • учебные программы, раскрывающие цели, задачи, подходы, принципы и содержание обучения учебным дисциплинам;
  • календарно-тематическое планирование по учебным предметам и др.

"Падрыхтоўка даследчых работ да рэспубліканскіх і абласных конкурсаў і канферэнцый" прэзентацыя М.Л.Еўдакіменка, загадчык кафедры адукацыйных тэхналогій, кандыдат гістарычных навук, дацэнт

Тыдзень педмайстэрства
“Сучасны ўрок з улікам кампетэнтнаснага падыходу”
(графік правядзення адкрытых урокаў у рамках тыдня)

23.01. Грыбы, іх разнастайнасць. Ядомыя і атрутныя грыбы. Правілы збору грыбоў. (Чалавек і свет) 2 клас Адамчык І.С. 2-ім урокам
Макраэвалюцыя. Доказы эвалюцыі. (Біялогія) 11 клас Лабовіч Л.У. 5-ым урокам
Мая прафесія—мая будучыня (Ням.мова) 9 клас Кандак І.Ф. 5-ым урокам
24.01. Лік 17. 1 клас (Матэматыка) 1 клас Лудзіч Л.А. 4-ым урокам
25.01. Отношение человека к природе. Н.Некрасрв. Дедушка Мазай и зайцы (Русская литература) 4 класс Азерская Н.И. 1-ым урокам
Рашэнне задач па тэме “Суадносіны паміж старанамі і вугламі трохвугольніка” (Матэматыка) 9 клас Кузьміч Л.І. 1-ым урокам
26.01. Разметка загатоўкі. Вымярэнне дэталей штапгенцыркулем. (Тэхнічная праца) 7 клас Грышкевіч В.Р. 4-ым урокам
Баскетбол. Гадзіна спорту і здароўя. 10 клас Суша Н.С. 5-ым урокам
Зняцце мерак. (Абслуговая праца) 5 клас Рудая Л.Ч. 2-ім урокам
27.01. Развіццё пазнавальнай дзейнасці. Фарміраванне прасторавых уяўленняў 4 клас. Кашчыц Л.Р. 2-ім урокам

Правядзенне Тыдня педагагічнага майстэрства

настаўнікамі-інаватарамі ДУА “Князеўская СШ”

16.11.2016  Пазакласнае мерапрыемства па беларускай літаратуры. Тэатральная пастаноўка п’есы Я.Купалы “Прымакі”. Настаўніца беларускай мовы і літаратуры першай кваліфікацыйнай катэгорыі А.М.Шмыгіна.

23.11.2016. Урок геаграфіі ў 10 класе. Тэма “Азёры і вадасховішчы”.   Настаўнік геаграфіі вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі Р.Ф.Саўко.

23.11.2016 Майстар-клас па беларускай мове ў 11 класе. Тэма “Аднасастаўны сказ. Безасабовыя сказы”. Настаўніца беларускай мовы і літаратуры вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі А.А.Скуба.

24.11.2016 г. Літаратурнае чытанне ў 2 класе. Пазакласнае чытанне . Тэма “Мудрыя, любімыя бабуля і дзядуля”. Настаўніца пачатковых класаў першай кваліфікацыйнай катэгорыі С.П.Валюк.

24.11.2016. Урок гісторыі ў 7 класе. Тэма “Грамадства і гаспадарка Маскоўскай Русі”.  Настаўнік гісторыіі вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі А.У.Кузьмін

25.11. 2016 Пазакласнае мерапрыемства. Літаратурны вечар “Хто мы? Мы—беларусы”. Класны кіраўнік 7 класа Г.С.Раўко.

Методический совет

Школьные методические формирования

Районные методические формирования: часть 1, часть 2, часть 3, часть 4, часть 5 с изменениями.

План повышения квалификации работников Князевской СШ в 2016 г.

Порядки проведения второго этапа республиканской олимпиады по учебным предметам

Члены жюри районных олимпиад

Неделя педагогиеского мастерства

Воспитательная и идеологическая работа: Нормативная база